Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 20 Dec 2010 01:14:36

xpawnrip
Membru
Locaţie: Dorna
Înregistrat: 21 Aug 2010

Voteaza pentru Adobe CS pentru LINUX!!!

Adobe o sa-si porteze Creative Suite pe Linux in functie de feedback-ul oferit!

Da click pe "I like this idea!" pe GetSatisfaction.com si o sa avem Creative Suite pe Linux.
Dati linkul tuturor din lista de mess, tuturor prietenilor, spuneti tuturor. Din cate am auzit e destul de serioasa ideea.

http://getsatisfaction.com/adobe/topics … _for_linux

#2 27 Dec 2010 12:45:30

premamotion
Membru
Locaţie: Bacau
Înregistrat: 11 Feb 2009
Site web

Re: Voteaza pentru Adobe CS pentru LINUX!!!

Mulțumesc pentru această postare! Este important ca fiecare să contribuie atât cât poate... oricum, am văzut că pe pagina lor pe getsatisfaction.com sunt foarte multe cereri... mă întreb de ce utilizatorii Linux nu au facut asta până acum... sau de ce nu am făcut-o eu... dar să ne bucurăm că a venit, mai bine mai târziu decât deloc...

Mulțumesc încă o dată!!

Viata este o scoala a cresterii armoniei sufletului nostru cu Intregul.
http://www.gplus.to/enea

#3 28 Jan 2011 09:23:20

kNN
Membru
Locaţie: Timisoara
Înregistrat: 27 Jul 2008

Am votat de multă vreme, văd că încă e subiectul. Acolo scrie că "Jeremy Bank shared this idea over 2 years ago", l-a băgat cineva în seamă de atunci? Sau a băgat cineva de la Adobe petiţia aia în seamă?

Editat ultima oară de kNN (28 Jan 2011 09:23:49)

Proudly Ubuntu user and SAP Systems Admin :-)

#4 28 Jan 2011 11:02:44

xCs
Membru
Locaţie: Iaşi, România
Înregistrat: 09 Apr 2007
Site web

hai să fim serioși ... Adobe gândește în felul următor : dacă ășția (noi) nu vor să dea bani pe sistemul de operare, atunci cum naiba o să ne plătească programul de >$4000 ?
să nu ziceți că : "da există pentru Mac, pentru Linux de ce nu ?" ... păi să fim serioși ... un iMac / Mac Pro / Macbook Pro care și-l ia cineva pentru Adobe CS ... nu și-l ia strandard....deci dă > $4000 pe el și cu ajutorul programului lor face măcar încă >$4000 pe lună ... deci e cam un fleac de cumpărat programul smile

(suma de $4000 am pus-o la plesneală, nu m-am obosit să întru pe adobe să văd cât costă suita respectivă completă ... )

Vă rog evitaţi a-mi trimite mesaje pe forum ... verific adresa de email afiliată incredibil de rar ...

Semnat : un român care a început să se jeneze de ceva timp cu apartenenţa la un popor în continuă degenerare morală, intelectuală şi spirituală ...

#5 28 Jan 2011 11:13:48

Riddick
Moderator
Locaţie: Baia Mare
Înregistrat: 11 Nov 2007
Site web

@ xCs : +1
Votul acesta e un strigăt în noapte. În cel mai...(ne)fericit caz vor scoate o versiune...ce va semăna cu Skype pentru Linux. Numai să ne închidă gura.

Nintendo Network ID: Bodolay

#6 28 Jan 2011 16:15:13

xCs
Membru
Locaţie: Iaşi, România
Înregistrat: 09 Apr 2007
Site web

@ Riddick
Nici măcar atât ... asta ar însemna să îșî piardă timpul cu ceva ce nu aduce un profit semnificativ ... din păcate trăim într-o lume "guvernată" de "consumer-ism" unde dacă nu dai bani / cumperi ... nu contezi!

OffTopic:
Singurii care și-au dat seama de potențialul Linux sunt cei de la AutoDesk + MathWorks ... care au realizat că sistemele win sunt destul de limitate iar cerințele necesare pentru anumite "taskuri", realizate cu suitele lor de programe, sunt mai mari iar linux face un management mult mai bun al acestora.

Deci:

xpawnrip a scris:

Adobe o sa-si porteze Creative Suite pe Linux in functie de feedback-ul oferit!

yeah right ! ... mai multe șanse sunt ca win să devină opensource big_smile

Editat ultima oară de xCs (28 Jan 2011 16:18:46)

Vă rog evitaţi a-mi trimite mesaje pe forum ... verific adresa de email afiliată incredibil de rar ...

Semnat : un român care a început să se jeneze de ceva timp cu apartenenţa la un popor în continuă degenerare morală, intelectuală şi spirituală ...

#7 29 Jan 2011 20:20:34

nasul
Membru
Înregistrat: 22 Jul 2010

N-am mai folosit vreun program de la Adobe de ani buni, dar am să votez.

#8 29 Jan 2011 21:55:12

DanL
Oaspete

Pentru nevoile mele GIMP/Inkscape este perfect. Am să votez însă pentru cei care își doresc aceste produse.

Feed

Antet forum