Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 21 Feb 2011 22:10:52

tarabostes89
Membru
Locaţie: pascani
Înregistrat: 17 Jan 2010

probleme pymaxe

salut , cand vreau sa descarc de pe " pynaxe " o melodie imi apare ce scrie aici exista vreo rezolvare...? pana acum cateava zile cand l-am mai folosit mergea bine .

#2 23 Feb 2011 20:47:08

Johane
Membru
Locaţie: Craiova
Înregistrat: 19 Oct 2008
Site web

Re: probleme pymaxe

tarabostes89 a scris:

salut , cand vreau sa descarc de pe " pynaxe " o melodie imi apare ce scrie aici exista vreo rezolvare...? pana acum cateava zile cand l-am mai folosit mergea bine .

Iti spune singur ce sa ii faci. Astepti si reincerci.

Membru Craiova Linux Users Grup
"The mind is like a parachute - it works only when it is open"

#3 05 Aug 2011 08:58:19

xuser
Membru nou
Înregistrat: 05 Aug 2011

salut am si eu o problema cu pymaxe nu pot descarca de pe youtube nimic/ eroare Cannot parse data. Please try later or contact plugin's author. in terminal vad >>> list out of range

#4 05 Aug 2011 21:44:59

Kovaci iulian
Oaspete

si la mine la fel scrie  ---    Cannot parse data. Please try later or contact plugin's author.  ------   cred ca il voi dezinstala si voi instala o versiune mai veche . (am incercat si o versiune mai veche a programului si tot la fel face )   iar cind am incercat sa descarc de pe trilulilu mia dat aceasta eroare ---                                                                                                                          Nu am putut să citesc informaţiile privind fişierul. Motivele pot fi:

* Aţi introdus un URL invalid
* Aveţi o problemă cu conexiunea la internet
* Nu s-a putut stabili o conexiune cu Trilulilu
* Crocodilu' a întâmpinat o problemă tehnică
* Crocodilu' a schimbat ceva prin pagină şi a frecat suportul Pymaxe pentru acest site

Soluţia? Încercaţi mai târziu sau aşteptaţi un update al plugin-ului                                                                                                                                                                                        Vazind ca nu am reusit sa rezolv problema nu am mai stat dupa pymaxe , am instalat in mozila firefox pluginul  video downlood helper si am inceput sa descarc de pe youtube filmulete .

Editat ultima oară de Kovaci iulian (06 Aug 2011 00:24:16)

#5 20 Aug 2011 15:36:45

razvan braila
Membru
Înregistrat: 25 Apr 2011

salut am si ieu o problma cu pymaxe daca descarc ultima versiune nu mai vrea sa se deschida programul nu mai stiu ce sa ii fac multumesc anticipat.

#6 20 Aug 2011 15:40:25

nkn
Membru
Locaţie: Pitesti
Înregistrat: 17 Jul 2009
Site web

il rulezi din terminal si vezi care e problema

#7 20 Aug 2011 16:11:36

razvan braila
Membru

cu ce comenzi ca nu am facut niciodata asa ceva la pymax multumesc.

#8 20 Aug 2011 16:40:58

Virgil
Membru
Locaţie: Satu Mare
Înregistrat: 29 Nov 2009
Site web

Cod:

pymaxe

#9 20 Aug 2011 16:42:15

big_bum
Membru
Locaţie: $HOME
Înregistrat: 30 Nov 2010
Site web

qq

Editat ultima oară de big_bum (13 Mar 2012 19:42:46)

Linuxul e ca femeile. Odata ce te-ai prins cum sa lucrezi cu el, vrei sa incerci mai multe distributii.
Nexus 5 kernel
Bumberry Pi - a blog running on a Raspberry Pi about Raspberry Pi running a blog.

#10 20 Aug 2011 17:28:28

razvan braila
Membru

va multumesc tuturor pentru sprijin si cam asta primesc in terminal ;Traceback (most recent call last):
  File "./pymaxe.py", line 1361, in <module>
    Main()
  File "./pymaxe.py", line 80, in __init__
    self.gui.add_from_file('pymaxe.glade')
glib.GError: Nu s-a putut deschide fișierul „pymaxe.glade”: No such file or directory

#11 10 Oct 2011 17:25:44

xuser
Membru nou
Înregistrat: 05 Aug 2011

Ce s-a intamplat cu acest program a fost abandonat pt. ca site-ul nu mai merge dar are un ppa ??? era f bun si util si pt linux si pt. win

#12 10 Oct 2011 21:37:54

Kovaci iulian
Oaspete

Eu am scos pymaxe si folosesc 2 extensi de firefox pt a descarca de pe youtube sau de pe alte situri , Pluginul  " Video Dovnlood Helper " e cel grozav , descarca aproape orice de oriunde .

Feed

Antet forum