Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 30 May 2011 11:54:53

Ăla mic
Moderator
Locaţie: Constanța
Înregistrat: 10 Feb 2010

Știri din lumea LINUX

Subiect reconstituit din mesaje sau părți ale acestora de la subiectul cu același tilu de la "Cafenea" deschis de colegul borg_3000

borg_3000 a scris:

Ieri am dat de cateva stiri care mi-au atras atentia si am pierdut o ora si jumatate citind.
M-am gandit ca ar fi minunat sa avem aici un coltisor unde fiecare sa aduca din marele internet stiri din lumea linux-ului si sa le comentam si nu am mai pierde atata timp pe net.
Daca fiecare aduce cate o stire buna , asa vom fi la curent cu tot ce se intampla in lumea linux.

După părerea mea, îl avem deja, iar tu ai postat exact unde trebuie : la "Cafeneaua Ubuntu România".
Ce loc mai plăcut poate fi în a savura lectura unei știri decât masa unei cafenele ?

De fiecare dată când considerăm că avem ceva interesant de împărtășit celorlalți din dinamica GNU/Linux putem deschide aici, la "Cafenea", un subiect [masă separat(ă)] fără să deranjăm pe ceilalți de la celelalte subiecte (mese).

Dacă te-ai găndit că acesta să fie un subiect unic și/sau fixat, atunci lucrurile se complică în opinia mea.
Nu voi detalia această ultimă remarcă, decât dacă va fi cazul.

Ideea ta, împreună cu celelalte comentarii ce vor fi făcute de colegii noștri, pot ajuta la conturarea rezolvării optime a unei probleme (propuneri) ridicate recent la nivelul admin-ilor.
.............................
Editare ulterioară :
Tot aici am putea face și schimb de legături către site-urile pe care fiecare dintre noi le urmărim zilnic/săptămânal pentru a fi la curent cu ultimele știri din lumea ITC&C care ne pasionează (GNU/LInux).
.

#2 30 May 2011 20:25:59

victor_p
Banned

Re: Știri din lumea LINUX

Ăla micu' a spus:
Dacă te-ai găndit că acesta să fie un subiect unic și/sau fixat, atunci lucrurile se complică în opinia mea

Nu m-am gandit la asta smile nu imi permit sa cer asa ceva.
Eu stiu ce zici tu 'Cafeneaua Ubuntu România' dar nu ai inteles ......cate pagini are ? eu daca nu intru o saptamana , cat va trebui sa caut ? e mai simplu asa , toate in acelasi loc , mai comod , mai rapid informatia.

vladi
super informatia ta , am sa incerc si eu Syncany
merci!

#3 30 May 2011 23:20:27

Ăla mic
Moderator
Locaţie: Constanța
Înregistrat: 10 Feb 2010

Re: Știri din lumea LINUX

Datorită faptului că mesajul inițial cu același nume al colegului borg_3000 conținea ca introducere în subiect o propunere, iar ca dezvoltare a subiectului o știre, iar mesajul meu de răspuns se referea la propunere și nu continea nicio știre, am separat cele 2 părți dându-le destinații diferite.

La "Cafenea" se pot anunța știri, iar aici putem discuta cum putem restructura această activitate.

@borg_3000
Sunt de acord că propunerea ta poate fi utilă, așa cum ai gândit-o, cu precizarea că anunțarea știrii nu poate fi urmată de comentarii.
Anunțăm știrea și atât. Nu comentăm știri anunțate de alții înaintea noastră.
În caz contrar, subiectul ar fi greu de urmărit și propunerea inițială ar putea fi privită ca înființarea unui blog la "Cafenea", ceea ce iarăși, n-am nimic împotrivă să discutăm.

În speranța că am fost mai clar în exprimare, aștept sugestii  din partea oricui .
.

Feed

Antet forum