Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 13 Mar 2013 13:13:23

Andy
Membru
Locaţie: Londra
Înregistrat: 14 May 2012

Reply blocat?

Am vazut ca sunt unele mesaje la care nu poti da reply? De se se inchid fara a da posibilitatea de a isi spune cineva parerea?

Examplu : aici

Eu am inteles ca majoritea de aici folosim Ubuntu, dar eu unul refuz sa iau de bune toate ideile care vin dinspre Canonical. Nu e vorba de Mir aici, nu am studiat destul subiectul ca sa imi pot da o parere pertinenta, dar nici sa preiau tot fara sa gandesc nu vreau.

Deci, va rog sa lasati LIBERE subiectele.
Sau, daca la stiri trebuie neaparat doar afisata stirea, macar puneti un link spre CAFENEA unde sa poate fi discutat subiectul.
Si mi se pare normal ca cineva care a pus o stire si a blocat accesul altora sa o discute, sa deschida EL un topic unde stirea pusa de EL sa poate fi discutata. ( EX: eu am o stire, o postez aici si blochez accesul la reply....dar daca vrei sa o discutam sau daca are cineva ALTE opinii , gasiti un link -> aici).
Sau lasati topicul DESCHIS.

---"Traveler, there is no path. Paths are made by walking."---

#2 13 Mar 2013 13:17:25

Alexandru.Cucu
Administrator
Locaţie: -21.8021247, -154.6975949
Înregistrat: 17 Jun 2008
Site web

Re: Reply blocat?

De obicei se inchid subiectele de la stiri pentru a nu polua categoria.
Poti deschide subiect la cafenea pe tema respectiva, nu te opreste nimeni smile

P.S. Subiect inchis si mutat la "Sugestii".

Editat ultima oară de Alexandru.Cucu (13 Mar 2013 13:18:43)

#3 16 Mar 2013 09:45:23

Riddick
Moderator
Locaţie: Baia Mare
Înregistrat: 11 Nov 2007
Site web

Re: Reply blocat?

Subiectele de la categoria "Stiri" se inchid pentru ca dupa 2-3 postari se ajunge la offtopic. De obicei se lasa deschis subiectul pentru a permite cateva reactii ale membrilor la aflarea vestii respective, dar nu se permit gargara, tot felul de pareri aiurea, subiective, care aproape de fiecare data deviaza de la subiect.
Iar scopul si menirea categoriei Stiri e sa informeze, nu sa barfeasca.
Cine doreste sa aprofundeze vreun subiect sau sa mai discute pe marghinea lui, este liber sa deschida la Cafenea un topic aferent subiectului.

Nintendo Network ID: Bodolay

Feed

Antet forum