Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 11 Jun 2013 14:04:37

buffer overflow
Membru
Locaţie: Mangalia
Înregistrat: 09 Jul 2010

Reputatie.

Am vazut pe alte forumuri ca punctele la reputatie sunt la vedere fara sa fi logat  s-au utilizator inregistrat.Se poate implementa si la noi ?

LINUX.WELCOME/home

#2 11 Jun 2013 16:58:06

Alexandru.Cucu
Administrator
Locaţie: -21.8021247, -154.6975949
Înregistrat: 17 Jun 2008
Site web

Re: Reputatie.

Nu stiu cum e scris modulul de reputatie, dar sunt ceva sanse. Daca modulul e scris in asa fel incat sa permita afisarea reputatiei, dar sa nu permita modificarea ei de catre utilizatori neautentificati, se poate modifica usor.

E chiar asa important sa poti vedea punctele de reputatie cand nu esti autentificat?

Poti sa imi amintesti dupa ce pun noua tema in picioare si ma uit si de asta.

#3 11 Jun 2013 17:24:36

wladypauly
Membru
Locaţie: Pascani
Înregistrat: 14 Jun 2011
Site web

De aici să înțeleg că vom avea o nouă față?

Răspunsul va fi pe măsura întrebării!
I am curious. Since I'm not a cat, that's not dangerous. House M.D.
(Adică ceva de genul „Curioșii mor repede, dar nu mor proști”)

#4 11 Jun 2013 17:37:47

buffer overflow
Membru

Nu e de o importanta capitala ,insa e ceva nou care ne aliniaza si pe noi asemeni celor doua forumuri Ubuntu.''Poti sa imi amintesti''...i'm watching you. big_smile

Editat ultima oară de buffer overflow (11 Jun 2013 17:38:08)

LINUX.WELCOME/home

#5 11 Jun 2013 18:48:24

Alexandru.Cucu
Administrator
Site web

@wladypauly, afirmativ.
Doar sa am timp de ea...

#6 11 Jun 2013 20:36:53

wladypauly
Membru
Locaţie: Pascani
Înregistrat: 14 Jun 2011
Site web

Ehei, stiu cum e cu timpul... eu acu' caut o metoda sa fac ziua de cel putin 36 de ore...

Răspunsul va fi pe măsura întrebării!
I am curious. Since I'm not a cat, that's not dangerous. House M.D.
(Adică ceva de genul „Curioșii mor repede, dar nu mor proști”)

#7 12 Jun 2013 01:07:00

geralddan
Master Chef
Locaţie: Sant Feliu de Guixols
Înregistrat: 27 Apr 2009

Ati zis ceva de timp? smile

Valerica, nu-i bine sa plagiezi titluri de subiect. big_smile

In legatura cu modul de apreciere al fiecarui membru, cred ca-i de discutat... Daca s-ar face o medie la vechimea si numarul postarilor fiecarui membru si-ar fi denumit ca "incepator, membru nou, mediu, senior, incalificabil (eu)", cred c-ar fi mai sugestiv decat numerele pe care le-avem acum. Zic si eu, nu dau cu parul...

Desteptii invata din greselile altora, prostii din ale lor.

#8 12 Jun 2013 01:10:30

buffer overflow
Membru

copy/ponta big_smile

Editat ultima oară de buffer overflow (12 Jun 2013 01:11:05)

LINUX.WELCOME/home

#9 13 Jun 2013 01:04:30

guletz2002
Membru
Locaţie: Brasov
Înregistrat: 09 Sep 2009

... eu as zice ca importanta e calitate postarilor, si nu cantitatea.

Daca retea Nu e, atunci nimic nu e !!!
LiCo : Proud GNU/Linux User since 2003.

#10 13 Jun 2013 18:19:15

aimond
Membru
Locaţie: Radauti
Înregistrat: 28 Apr 2013
Site web

Sunt de acord cu tine guletz2002. O persoana poate posta doar la cafenea si se aduna multe mesaje. Este buna reputatia asa cum este acum, deoarece fiecare o are in baza de merit.

#11 13 Jun 2013 20:44:16

Ăla mic
Moderator
Locaţie: Constanța
Înregistrat: 10 Feb 2010

S-a mai discutat, aprins chiar, acum 3,5 ani despre asta cu reputația.

Personal aș fi recunoscător celor care ar avea timpul să parcurgă, chiar și-n "fugă", mesajele de acolo întrucât multe aprecieri (pozitive sau negative, nu contează) NU-ntrunesc cumulul de sugestii făcute și pe care-n mod subiectiv le-am selectat mai jos ca fiind în acord cu părerea personală :

...Atunci când faceți o apreciere, o faceți pentru o persoană, nu pentru un anumit post pe care l-a scris....

... o alta sugestie, mie unul mi se pare mai la indemana dreapta plus si stanga minus, adica ma refer la schimbarea butoanelor (e minora, dar ....)...

... Sistemul e bun doar pt. laude ? Sau e numai pt. unii ? Personal consider ca are rolul de "aranjare" a forumului insusi, poti ajuta sau sprijini pe cineva , ok, nu, abtine-te macar de la "ironii", cei cu probleme numai de asta nu au nevoie !!! La fel, ajuti, bravo, primesti puncte, poate sunt utile unora....

... La urma urmei e un sistem ce arata intr-un fel cum ne percepem unii pe altii, mai degraba decat care e mai cunoscator (expertii ii cunoastem cu totii)....

.... Eu unul nu vreau să fac pe poliţistul şi să mă apuc să judec dacă o apreciere trebuie ştearsă sau nu.
Din punctul meu de vedere, toate aprecierile sunt corecte doarece ele reflectă percepţia celui care le-a acordat....

...Și, în cazul celor negative, ar fi bine de evitat expresiile urâte destinate să jignească, să ațâțe, să .... să ....
de genul :
pt. că ești buo
dobicotule
cocalar
marș la c*c*t

etc. care consider că nu-și au locul întro comunitate civilizată.

Știu că mesajul acesta este oarecum offtopic dar l-am scris atât pt. cei mai nou înscriși pe forum și cât pt. cei mai vechi dar care o mai "scaldă" din când în când la motivația minusurilor. În sensul acesta, dommnilor, fac un apel la autorespect în primul rând.

Mi-e indiferent dacă "reputația" este vizibilă sau nu pt. cineva neautentificat sau neînregistrat pe forum.
.

[REZOLVAT] ? => DONEAZĂ !   GRUB2   E1-571    Ce este un forum?   Anti-troll   Ubuntu = umanitate către ceilalți

#12 13 Jun 2013 22:38:14

Alexandru.Cucu
Administrator
Site web

Cred ca e timpul sa inchidem subiectul asta.
Propunerea din deschidere va fi probabil implementata, dar nu e nevoie sa mergem pe aratura cu alte probleme.

Fiecare se uita la ce doreste: numar de mesaje, "reputatie", continutul mesajului, etc. Ideea cu "reputatia" era sa ne ajute, nu sa ne incurce.

Feed

Antet forum