Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 14 Dec 2013 08:54:46

electronist
Membru
Locaţie: Bucuresti
Înregistrat: 27 Aug 2013

CODEC h264 CCTV DVR supraveghere video

Salutare! am cateva filmulete de la un digital video recorder ( dvr ) care sunt .h264
as avea nevoie de un codec
Am incercat aproape tot ce scrie pe google si pe acest forum
am instalat zeci de programele si tot degeaba.
PE WINdow$ merge perfect cu acest programel http://www.fileshare.ro/e30061349 Dar pe mine ma intereseaza sa le pot vedea repede pe ubuntu .

ACESTA ESTE FILMuletul pe care vreau sa il vizualizez http://www.fileshare.ro/e30061350
________________________________________________________________________________________
Mutare subiect de la "Promovare și materiale promoționale"
.

Editat ultima oară de Ăla mic (14 Dec 2013 10:10:59)

#2 14 Dec 2013 09:31:37

geosoft1
Membru
Locaţie: Râmnicu Vâlcea
Înregistrat: 21 Sep 2009

Re: CODEC h264 CCTV DVR supraveghere video

Am incercat aproape tot ce scrie pe google si pe acest forum...am instalat zeci de programele si tot degeaba.

pai daca ai incercat ce scrie pe acest forum ai vazut ca problema ta nu se rezolva cu un codec pentru ca orice dvr exporta clipurile in format proprietar amprentate de producator. adica, chiar daca formatul este la baza H.264 producatorul il modifica pentru a fi citit numai cu playerul proprietar. scopul este de a putea fi folosite imaginile ca proba in instanta, formate gen avi fiind considerate prelucrabile. exista producatori care au si conversie la avi in programul de gestiune al echipamentului pentru a putea fi vazute pe alte platforme. pentru ceilalti producatori se pot rula player-ele in Wine, de regula cu succes.

nu stiu de ce am un deja-vu pe acest gen de probleme... hmm big_smile roll

Editat ultima oară de geosoft1 (14 Dec 2013 09:36:02)

Daca raspunsul nu te multumeste, probabil nu ai pus intrebarea potrivita.
Registered linux user #542751

Feed

Antet forum