Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 28 Apr 2014 11:56:55

Uncle of God
Banned
Înregistrat: 20 Apr 2014

Probleme cu administratori acestui forum

Habar nu am cum de au ajuns administratori unele specimene de pe acest forum . Foarte multă lume se plănge că pe acest forum sunt tratați aiurea  de așa zișii administratori care se apucă și jignesc aiurea fără ca cineva să-i bage in seamă , apoi tot ei se supără  .Foarte multă lume se plănge și pleacă de pe acest forum din cauza acestor oameni complexați care se bagă cu japca in seamă apoi tot ei se supără fiindcă de cele mai multe ori sunt puși la zid frumos și elegant . Problema este că atunci cănd aveți probleme cu căte unul , e bine să faceți captură de ecran și să o trimiteți celor de la Ubuntu pentru a se lua măsuri drastice impotriva acestor "admini" care efectiv au tras in jos tot ce ține de ubuntu și in general Linux  ..  Dacă eșți administrator al unui forum dintr-o pura întămplare ,asta nu-ți dă drepturi să te apuci tu să inchizi subiecte așa doar că ești tu complexat sau frustrat și să jignești lumea aiurea !  E bine să raportați acești administraotri ori de căte ori au făcut un abuz de "șmecherie" pe acest forum  . Eu am făcut mai multe capturi de ecran , și le voi urca pe youtube pentru a fii văzute de toată lumea , am sa public chiar și numele acestor administratori ,paginile lor de facebook , plus multele altele ! Inclusiv că am să le trimit tămpeniile și celor de la ubuntu pentru a rezolva problema acestor admini "șmecheri"  !

Editat ultima oară de Ăla mic (28 Apr 2014 12:06:03)

Am bmw x6 alb și imi place să mă plimb cu el !

#2 28 Apr 2014 12:11:14

marianvasile
Administrator
Locaţie: Bucuresti
Înregistrat: 15 Jan 2008

Re: Probleme cu administratori acestui forum

Începe cu mine: Marian Vasile, marianvasile1972@gmail.com, +Marian Vasile Îmi cer scuze pentru că nu am «facebook», asta ca să nu cauți prea mult.
În altă ordine de idei, te avertizez, ești candidatul favorit pentru o interdicție de măcar câteva zile pe acest forum, dacă mai continui cu postări troll.

Tot ceea ce mâinile tale prind să săvârșească, fă cu hotărâre, pentru că în groapa în care te vei duce nu există nici faptă, nici punere la cale, nici știință și nici înțelepciune. (Ec. 9:10)

#3 28 Apr 2014 12:36:14

Ăla mic
Moderator
Locaţie: Constanța
Înregistrat: 10 Feb 2010

Oricine este nemulțumit de activitatea membrilor cu drept de moderare/administrare este invitat să raporteze mesajul cu pricina apăsând butonul "Raportează" sau/și să folosească formularul de contact corespunzător.

Uncle of God, îți urez mult succes în acțiunea ta de curățare a forumului Ubuntu România de elementele nedorite!
.

#4 28 Apr 2014 12:51:24

V3n3RiX
Membru
Locaţie: Birmingham UK
Înregistrat: 03 Sep 2011
Site web

[trolling]Din astea nu mai avusesem de mult pe aici. Vreau floricele . smile)[/trolling]

Editat ultima oară de V3n3RiX (28 Apr 2014 12:52:38)

Distribution : Redcore Linux 1801 x86_64
Desktop Environment : LXQT 0.12.0
System Information : Dual Quad Core Intel Xeon E5430 @ 2.66GHz + 24 GB Buffered Quad Channel ECC RAM
Website : https://redcorelinux.org

#5 28 Apr 2014 13:08:34

hritcucos
Membru
Înregistrat: 11 Feb 2008

Unchiule, zi mai concret, la ce te referi? Hai cu exemple.

#6 28 Apr 2014 13:51:28

geralddan
Master Chef
Locaţie: Sant Feliu de Guixols
Înregistrat: 27 Apr 2009

Vezi ca nu știi să scrii. Uita-te la titlu, corectează dacă poți și după aceea vorbim ce vrei tu.

Desteptii invata din greselile altora, prostii din ale lor.

#7 28 Apr 2014 14:31:27

guletz2002
Membru
Locaţie: Brasov
Înregistrat: 09 Sep 2009

Nu are nici o relevanta ca "

Foarte multă lume se plănge că pe acest forum sunt tratați aiurea  de așa zișii administratori care se apucă și jignesc aiurea fără ca cineva să-i bage in seamă , apoi tot ei se supără

". Ceea ce conteaza este daca aceia care fac parte din

Foarte multă lume

, au plangeri bazate pe argumente, si ca argumentele lor sunt indreptatite!!!! Acu nu le iau eu aparare la administratori(corect cred ca este MODERATORI), dar sincer sa fiu, eu nu am vazut asemenea comportamente din partea lor. Si te rog sa ma crezi, ca aproape zilnic ma uit cam pe toate postarile. Sigur ca MODERATORII forumului nu sunt perfecti(ca toata lume de altfel, nu-i asa ... ?), sigur sunt si cazuri in care anumite detalii legate de moderarea discutiilor nu le impartasim in totalitate(ca si utilizatori ai acetui FORUM), dar cred ca de la asta pana a POSTULA / afirma ca au un comportament complet aiurea sau jignitor, este cale f. lunga.

Mai mult, si acum ma refer doar la mesajele postate de mine, au fost cateva cazuri in care am avut motive de divergenta cu MODERATORII(ultimul cu Marian Vasile), le-am scris pe mail, le-am prezentat argumentele mele, si si-au schimbat decizia de moderare luata initial. Chiar am ramas (placut) surprins, in cazul lui Marian Vasile, ca a si recunoscut public pe forum eroarea facuta! Uneori nu au fost de acord argumentele mele .... asta-i viata, poate nu avem dreptate intotdeauna, si am acceptat punctul lor de vedere. Eu stiu ca pot fi si situatii din astea, cand MODERATORII nu au aceasi parere cu tine, uneori poate deveni chiar fustrant, dar asa functioneaza lucrurile pe orice FORUM, iar activitatea de MODERARE e dificila, si se invata destul de greu.  Nu e chiar usor ca MODERATOR sa-ti dai seama intotdeauna cand trebuie sa pui talpa pe FRANA, si cand trebuie sa lasi lucrurile sa mearga de la sine ....!

Deci dupa cum vezi, cu toate ca am avut si "meciuri" cu ei, eu consider ca totusi, afirmatiile tale sunt departe de a fi si OBIECTIVE. Si mai conteaza si urmatorul lucru, cati sant numeric cei mentionati de tine? Zeci, sute, miii ....? Ca sa facem un raport obiectiv :

Nr. total de nemultumiti(pe buna dreptate si cu argumente valabile) / Nr. total de membri

Daca raportul asta < 3%, inseamna ca MODERAREA este OK.

Editat ultima oară de guletz2002 (28 Apr 2014 14:40:19)

Daca retea Nu e, atunci nimic nu e !!!
LiCo : Proud GNU/Linux User since 2003.

#8 28 Apr 2014 14:58:16

oby2001ro
Membru
Locaţie: Ploiești
Înregistrat: 26 Jan 2013
Site web

Citește regulile forumului și vei observa că moderatorii au fost destul de permisivi în privința ta.

Sunt și voi rămâne nou în Linux!
Contoar Linux

#9 28 Apr 2014 15:24:08

marcelbanu
Membru
Locaţie: Deva
Înregistrat: 20 Sep 2009
Site web

Și vezi că există â, î pe care nu-l utilizezi
și chiar ă pe care-l folosești la discreție în loc de â...

Editat ultima oară de marcelbanu (28 Apr 2014 15:25:06)

Scurtă prezentare aplicații Ubuntu Lucid Lynx (10.04)
Ubuntu Lucid Lynx
Utilizator linux: 508056

#10 28 Apr 2014 16:03:26

Alexandru.Cucu
Administrator
Locaţie: -21.8021247, -154.6975949
Înregistrat: 17 Jun 2008
Site web

V3n3RiX a scris:

[trolling]Din astea nu mai avusesem de mult pe aici. Vreau floricele . smile)[/trolling]

[trolling]
Facusem numai pentru mine, dar le impart:
http://i.imgur.com/qOwgvFa.png

Poftiti cat sunt calde!
[/trolling]

#11 28 Apr 2014 17:14:48

gbagape
Membru
Locaţie: Constanta
Înregistrat: 10 Aug 2011

Fumigene ceva?  big_smile big_smile
Că tot avem și floricele.

-----------
Editat de Alex Cucu:
http://i.imgur.com/fLuM6r9.gif

Editat ultima oară de Alexandru.Cucu (28 Apr 2014 17:21:50)

Degeaba porți capul pe umeri dacă nu știi când să'l folosești.
Yahoo:gbagape
Ubuntu User # 34906,http://linuxcounter.net/user/551248.html

#12 28 Apr 2014 18:14:33

big_bum
Membru
Locaţie: $HOME
Înregistrat: 30 Nov 2010
Site web

De data asta nu sunt eu.

Linuxul e ca femeile. Odata ce te-ai prins cum sa lucrezi cu el, vrei sa incerci mai multe distributii.
Inregistreaza-te pe Dropbox si primim amandoi 500MB in plus.
Nexus 5 kernel
Bumberry Pi - a blog running on a Raspberry Pi about Raspberry Pi running a blog.

#13 28 Apr 2014 18:35:53

wladypauly
Membru
Locaţie: Pascani
Înregistrat: 14 Jun 2011
Site web

Și care e subiectul ăla care e închis „cu japca”? Ăsta? Problema cu Pidgin/Piding care nu e de fapt o problemă cu Pidgin? Dar e o problemă cu tonul adresării și cu o atitudine ușor superioară, de expert („am să zic pas ubuntu și în general linux...Cred că este destul de periculos să stau cu bag-uri și erori prin sistem”) după o utilizare de.... cât timp? Da, dacă stai pe Ubuntu s-ar putea să pățeștiașa ceva, pe când pe Windows s-ar putea să pățești așa ceva! Prima am pățit-o eu, a doua am rezolvat-o eu la un prieten.
Eu nu cred că adminii/moderatorii sunt de vină chiar în toate cazurile. Știu foarte mulți de pe aici care nu avut de „suferit” de pe urma lor...
Apoi, să vii să critici un sistem de operare pe care nu l-ai încercat suficient și care dă o „eroare” care nu-i aparține, e cam deplasat... ca să nu spun mai mult. Din partea mea, fă ce vrei, du-te înapoi la Windows, la Mac, la ce vrei. Dar greșești în atitudinea asta de „mie mi se cuvine asta, doar pentru că așa zic eu”.
P.S. Și eu am avut mesaje șterse, nu blocate, și nu mi-a căzut tavanul în cap.

Răspunsul va fi pe măsura întrebării!
I am curious. Since I'm not a cat, that's not dangerous. House M.D.
(Adică ceva de genul „Curioșii mor repede, dar nu mor proști”)

#14 28 Apr 2014 18:49:41

Ăla mic
Moderator
Locaţie: Constanța
Înregistrat: 10 Feb 2010

Cristi, dacă sunt probleme cu administratorii/moderatorii acestui forum, schimbați-i! wink

Alexandru.Cucu a scris:

....Așteptăm CV-urile și contribuțiile voastre

Știu cel puțin două persoane care ar renunța la "privilegiile"/responsabilitățile de moderare/administrare. wink
.

#15 28 Apr 2014 20:12:46

geosoft1
Membru
Locaţie: Râmnicu Vâlcea
Înregistrat: 21 Sep 2009

Eu am făcut mai multe capturi de ecran , și le voi urca pe youtube pentru a fii văzute de toată lumea , am sa public chiar și numele acestor administratori ,paginile lor de facebook , plus multele altele ! Inclusiv că am să le trimit tămpeniile și celor de la ubuntu pentru a rezolva problema acestor admini "șmecheri"  !

nu uita sa le trimiti la Curtea Internațională de Justiție si lui Obama.
big_smile

Editat ultima oară de geosoft1 (28 Apr 2014 20:14:19)

Daca raspunsul nu te multumeste, probabil nu ai pus intrebarea potrivita.
Registered linux user #542751

#16 28 Apr 2014 20:18:48

koala
Membru
Înregistrat: 17 Feb 2008

Eu zic ca n-ar fi de lepadat nici varianta cu Baba Vanga... si ea merita sa afle toate ticalosiile acestor administratori.

==========================================
Nici nu ninge, nici nu ploua, nici noaptea nu cade roua,
Dimineata bate vantu', de se usuca pamantu'...
- Costache Eftimiu, lautar din alte vremi -

#17 28 Apr 2014 20:50:54

Alexandru.Cucu
Administrator
Locaţie: -21.8021247, -154.6975949
Înregistrat: 17 Jun 2008
Site web

Huuuuuăăăăăăă!
Să ne dea banii de la FNI!!! Huuuuăăăăă!!!1

[editat]
Aaaa! Scuze, nu e cu FNI protestu' smile

Editat ultima oară de Alexandru.Cucu (28 Apr 2014 20:52:22)

#18 28 Apr 2014 21:08:43

wladypauly
Membru
Locaţie: Pascani
Înregistrat: 14 Jun 2011
Site web

1. Nu știu cine e Baba Vanga, pe vremea mea era Baba Novac... dar dacă ziceți voi că poate rezolva problema...
2. Eu zic să trimiți protestul/jalba/filmul/scrisoarea și la Curtea Marțială de pe Marte, nu se știe niciodată...
3. FNI? Unchiule, dormi liniștit, FNI lucrează penru tine!
Mă opresc aici cu tămpeniile,  că am un sistem cu probleme la update, da' niciunul dintre iuzării de aici nu vrea să-mi spună cum rezolv problema, deși eu nu le-am spus ce m-au rugat ei s spun ca să-și dea seama despre ce e vorba.
A, uitasem! Am un ceas cu cuc, oare de ce nu merge? Știe cineva? Dau fundiță!
Edit: Scuze, am greșit forumul, nu aici e ăla cu fundițe, nu?

Editat ultima oară de wladypauly (28 Apr 2014 21:09:12)

Răspunsul va fi pe măsura întrebării!
I am curious. Since I'm not a cat, that's not dangerous. House M.D.
(Adică ceva de genul „Curioșii mor repede, dar nu mor proști”)

#19 28 Apr 2014 21:29:14

V3n3RiX
Membru
Site web

Putin, invadeaza-ne si pe noi, scapa-ne de adminii astia imorali ! For mother Russia ! smile)

System Information : Dual Quad Core Intel Xeon E5430 @ 2.66GHz + 24 GB Buffered Quad Channel ECC RAM

#20 28 Apr 2014 22:30:28

Riddick
Moderator
Locaţie: Baia Mare
Înregistrat: 11 Nov 2007
Site web

Vreau și eu captură! Vreau și eu pe YouTube! smile
Vreau să devin vedetă, să mă cunoască toată lumea, să știe nenea Mark de mine!

Nintendo Network ID: Bodolay

#21 28 Apr 2014 22:51:29

obivankenobi
Membru
Locaţie: Sulina
Înregistrat: 13 Sep 2007

Eu nu sunt nici administrator si nici moderator, dar Uncle of God ma poate pune in lista lui.... nici eu nu suport cretinii ca el!

Nu fura! Guvernul uraste concurenta!

#22 29 Apr 2014 00:15:06

RazTaz
Membru
Locaţie: Bruxelles
Înregistrat: 17 Jan 2011

http://www.malaysianwireless.com/wp-con … 46x412.jpg

[trolling]
Uncle of God, doar ca să ințeleg: tu când o să faci câte o captura de ecran cu cine te mai supară dintre admini.. și o să o trimiți "celor de la Ubuntu".. ce iți dorești? Speri că cei din urmă vor trimite un capugiu și că îi vor "detrona" pe "tirani"?

Oare n-ar fi mai bine să faci tu un forum mai mândru și mai frumos (pe râu in jos), un forum unde să faci tu administrarea cum vrei tu, astfel încât "foarte multa lume" care "se plinge că..." p'aici, să poată să fie fericită ..p'acolo?

[/trolling]

Editat ultima oară de RazTaz (29 Apr 2014 00:43:08)

SISTEM:
Ubuntu 14.04 running on Lenovo Thinkpad x220t tablet/convertible.

#23 29 Apr 2014 01:06:23

Uncle of God
Banned

Aș dori să-mi fac un site  ( un forum )  unde să fie toată lumea liberă . Îmi doresc sa promovez libertatea și dreptul de exprimarea , așa cum voi vă legăti mereu de Windows cum că va ingrădit libertatea  , apoi ridicați în slăvi linux că este bun și că este libertate etc , in fine , cred că ai ințeles tu ce vreau să zic !  Eu am  semnalat  o problemă  și am cerut ajutor iar după cum se vede nu am primit nici un ajutor , ba dimpotrivă  . La voi ajutorul inseamnă să-ți bați joc de un om ,  dar pe de altă parte strigăți toți  in gura mare  "JOS WINDOWS" , că windows face și drege , că Bill Gates este un om rău care va îngrădit pe voi bla bla bla  , povestea o știe toata lumea  , în loc sa primesc un răpsuns , am avut surpriza să constat că am Subiect Închis smile) Marian Vasile dacă erai bărbat puteai să mă injuri direct wink să o dai in compuneri despre windows , este cel mai ușor .Și ce compunere jalnică ! Demnă de o fetiță , nu de un bărbat ! Și de cine am avut subiectul inchis ? Tocmai de cel care promovează libertatea ! smile) Tocmai de cel care strigă  HUĂĂĂĂ WINDOWS ȘI toate nemurile lui smile)  Căt despre administraotul  "geralddan"  îl ințeleg perfect , un mucos de un metru cincizeci , cu poze pe un cal de 10 ori căt el , frustrat și complexat , pe ăsta îl ințeleg  , nu are omu nici o vină că are un metru cincizeci  , căt despre restul de 5-6 membri , stați bă relax că  nu mă mai afectează de mult tare de tot orice nimicuri  !  Pe viitor cănd vă mai cere cineva ajutorul e bine fie să nu răspundeți , fie să vă vedeți de viață ,  fie să ajutați cu un simplu mesaj .. că la caterincă și injurături sunt cel mai tare , vă asigur de asta ! wink Baftă !

#24 29 Apr 2014 01:16:26

V3n3RiX
Membru
Site web

Dute tare ! smile)

Cand mai multa lume iti zice acelasi lucru, in cazul de fatza te ia la misto cu tentativa ta jenanta si penibila de a starni o revolutie, ar trebui sa te gandesti daca nu cumva tu esti cel cu probleme. Succesuri nebanuite !

#25 29 Apr 2014 01:20:44

Uncle of God
Banned

Mai multă lume adica 5-6 persoane ! Se scrie du-te  , nu dute ! Adica dacă vrei du-te tu tare ! Adica ceva de genu ! ȘI hai să nu exagerăm cu revoluția  . Cred că te uiți prea mult la desene animate . Mai bine inveți că dute se scrie du-te , adica cu cratimă ! tongue

Feed

Antet forum