Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 16 Feb 2016 21:30:32

alex77
Membru nou
Înregistrat: 16 Feb 2016

Facultatea Automatica

Salut,ma intrebam cat de grea este facultatea aceasta.Daca eu am avut in liceu matematica M2 voi face fata matematicii M1?In liceu nu am invatat programare pentru ca nu am avut profilul mate info.Nivelul meu de liceu era mediocru,media mea generala era 7 si ceva.Trebuie sa intri peste 7 sau pot ramane cu 7-le?
Orasul nu conteaza ca mi-l aleg eu,dar desigur nu va fi Bucuresti Politehnica adaugata in lista mea.
Apropo te invata practica la aceasta facultate?Practica in hardware?

Editat ultima oară de alex77 (16 Feb 2016 21:43:16)

#2 17 Feb 2016 20:43:07

geosoft1
Membru
Locaţie: Râmnicu Vâlcea
Înregistrat: 21 Sep 2009

Re: Facultatea Automatica

Automatica este o facultate foarte grea. daca nu stii matematica si fizica bine spre foarte bine poate intrii dar nu se stie daca mai termini. programarea este o conditie necesara. trebuie macar sa o intelegi. daca ai pus mana pe un calculator,torente,filme,muzica,facebook...nu inseamna nimic. deja se face programare din gimnaziu, inchipuie-ti ca la o facultate tehnica nu se prea mai iau lucrurile de la 0. iarasi, o inclinatie spre electronica este mai mult decat utila.

te invata practica la aceasta facultate?Practica in hardware?

smile te invata sa fii inginer...adica sa proiectezi. hardware,software,roboti,automatizari,controlere. daca nu ai o minima inclinatie spre aceste lucruri risti sa-ti pierzi timpul degeaba pe acolo.

Editat ultima oară de geosoft1 (17 Feb 2016 20:43:41)

Daca raspunsul nu te multumeste, probabil nu ai pus intrebarea potrivita.
Registered linux user #542751

#3 21 Feb 2016 11:41:46

alex77
Membru nou
Înregistrat: 16 Feb 2016

Re: Facultatea Automatica

Ma gandeam la Facultatea de Automatica de la Ploiesti UPG

Feed

Antet forum