Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 06 Dec 2007 15:46:39

alekse
Membru nou
Înregistrat: 06 Dec 2007

probleme dc++ in kubuntu 7.10

Salut,

De catva timp mi se intampla ceva foarte ciudat in dc++. Se conecteaza pe servere, incepe sa download-eze ce ii era dat mai demult, insa in maxim 3-5 secunde se inchide automat. Fara sa ii fac nimic. Am incercat de mai multe ori dar se tot inchide.

#2 06 Dec 2007 15:54:13

alekse
Membru nou
Înregistrat: 06 Dec 2007

Re: probleme dc++ in kubuntu 7.10

Ceea ce e ciudat ca dupa ce i-am dat sa nu mai downloadeze un film pe blue ray, pe care il lua cu vreo 10 mega de pe dc++, nu s-a mai inchis singur. Am incercat sa iau alte filme si acum , merge, insa nu inteleg de ce cand lua filmul ala se tot inchidea. CIUDAT!

#3 06 Dec 2007 17:19:48

aditza
Membru
Locaţie: Craiova
Înregistrat: 12 May 2007

Cum adica se inchide? Crapa?
Instaleaza si tu ultima versiune... era pe getdeb.net versiunea 1.0... o avea vreun bug

I figured one day I'd just wake up and and find out what the hell yesterday was all about. I'm not too keen on thinkin' about tommorow. And today's slipping by.

#4 07 Dec 2007 02:02:37

stas
Membru
Locaţie: Cluj-Napoca
Înregistrat: 22 Nov 2006
Site web

VĂ ROG NU ADĂUGAȚI ID-URILE FĂRĂ VOIE! SCRIEȚI PE FORUM SAU E-MAIL!!!
http://stas.nerd.ro/

#5 07 Dec 2007 10:37:17

AnubYs
Membru
Locaţie: Timisoara
Înregistrat: 15 Feb 2007

dragii mei ... DC++ e o lume ciudata care a ramas in urma... fisiere mai mari de 4Gb nici sa nu va ganditi sa luati... nu merg , nu le puteti termina de descarcat ceea ce e peste 4 gb nu se mai descarca.... atentie la modul in care se face hashu... cTTH a devenit incompatibil cu clienti mai veki exemplu concret e valknut.... e banat pe multe hubuti mari pentru ca pur si simplu nu mai functioneaza dcgui .... cred ca e la fel si ramane doar linuxdc++ care e bun si inca lucra la el si din kite am inteles are surse de strong deci e bun si merge bine smile inca o data
ATENTIE la fisierele mai mari de 4 gb smile)

-------------------------- 
!!! Dare for more !!!   
--------------------------
Canal irc #freenode#ubuntu-ro

#6 21 Dec 2007 12:40:20

cosmin841
Membru
Locaţie: Bucuresti
Înregistrat: 20 Dec 2007
Site web

Recomand Torrent, pe linux am incercat si eu linuxdc++, pe o configuratie cat de cat buna, si se misca foarte prost. De atunci am renuntat permanent la acest file-sharing. In plus e plin de fisiere incomplete si fake-uri.

Intel C2D E4600 stock\Asus P5K
2 GB DDR2 800 MHz Patriot
Asus 8800 GT stock
Ubuntu 8.04 64bit

Feed

Antet forum