Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#51 02 Oct 2009 08:51:29

xCs
Membru
Locaţie: Iaşi, România
Înregistrat: 09 Apr 2007
Site web

Re: Ubuntu Aluminium Case Badges

dar nu are trecuta adresa exacta la Contact: http://www.stickere.ro/shopcustcontact.asp
dupa codul postal scris acolo stiu sigur cartierul in care e ... dar e destul de mare cartierul respectiv smile ....

Le-am trimis mail si am intrebat...acum astept mail ..... daca nu ii voi contacta telefonic .... lasa-mi te rog un numar de mobil (al tau) pe email si ne auzim la un telefon ..... ca sunt pe la munca cam busy si na .... e mai scurt si mai bun un tel (am o idee daca e sa fie sa facem la ei stickerele)

-------------------------------------------------------------
Edit #1 :

asta am primit de la ei:
Buna ziua,

Adresa noastra este Iasi - Calea Chisinaului nr. 29.
Puteti insa scana modelul dorit si sa ni-l trimiteti pe mail, impreuna cu
specificatiile de material si cantitate.

Cu cele mai bune ganduri,

Daniel Ursache
Sales Manager
www.stickere.ro
T: 0729292972
F: 0332816123

Deci ce le zic ? ...... sa imi trimiti te rog maine un mail cu un ID de GTalk sau Yahoo sau un nr de tel sa vb.
-------------------------------------------------------------
Edit #2:

Raspunsul meu pentru ei a fost:
Modelul este cel din urmatorul link: http://tomateotra.files.wordpress.com/2 … untu4.png.
Specificatiile de material: autocolante, aluminate, cu folie protectoare (pentru a se pastra culoarea in timp), dimensiuni 22mm inaltime pe 15mm latime (am masurat autocolantul de pe laptopul meu - cel de windows - care mi s-a parut ok ca dimensiuni ...)
Cantitatea momentan nu o pot preciza, mi-ar trebui 1-2 astfel de autocolante pentru a vedea calitatea lor si pentru a trimite unul prin posta unui coleg impreuna cu care vom decide daca vom face un contract sau nu.

Va rog sa imi confirmati cam cand si daca se poate face o mostra demonstrativa.

Adi - am gasit mailul de la tine in SPAM neutral ... te sun maine ... ca e 3:00 a.m. acum big_smile ...
--------------------------------------------------------------
Edit #3:

Stickere.ro ✆ to me                                                                                            show details 10:37 (20 minutes ago)

Buna ziua,

Link-ul dvs. nu se deschide.
In orice caz, la dimensiunea de 22x15 mm cantitatea minima pentru tipar este 150.000 buc. Noi suntem tipografie, in consecinta nu producem 1-2 bucati. In anumite situatii se practica si printul de proba, care inseamna cam aceasta cantitate, la pretul de 100 EUR fara TVA. Pentru mai multe detalii nu ezitati sa ne contactati.

Cu cele mai bune ganduri,

Daniel Ursache
Sales Manager
www.stickere.ro
T: 0729292972
F: 0332816123
Ma duc maine dimineata la ei si vad / vorbesc cu ei ...
Edit #4 - nu am mai fost la ei sad ... chiar nu am avut timp ... sper saptamana asta sa ajung ...

Editat ultima oară de xCs (11 Oct 2009 15:12:29)

Vă rog evitaţi a-mi trimite mesaje pe forum ... verific adresa de email afiliată incredibil de rar ...

Semnat : un român care a început să se jeneze de ceva timp cu apartenenţa la un popor în continuă degenerare morală, intelectuală şi spirituală ...

#52 21 Oct 2009 20:15:19

adiroiban
Administrator
Locaţie: Sighișoara
Înregistrat: 22 Mar 2007
Site web

xCs , scuze de întarziere.

Ai dat doar edit la post și nu mi-a apărut ca și cum ar fi ceva nou.

Eu zic că 150.000 de exemplare la 150 de euro e OK. E undeva la 3 RON  la 1000 de exemplare.

Dacă ai timp să mergi pe la ei să vezi ce si cum fac, ar fi super.

Eu pot să îți trimi un autocolant primit din America, dar în principal dacă le arăți un stiker cu Design for Vista, ar trebui să priceapă ce vrem noi.

PS: pe viitor pune un nou post și așa va apărea ca actualizat, atât pe web cât și pe RSS

#53 21 Oct 2009 22:16:54

xCs
Membru
Site web

Aham...ok ... doar ca maine si vineri voi fi putin prins (se extinde reteaua unde lucrez si na ... sunt direct implicat in asta) ...... sad ... ramane de vazut...te sun cand trec pe la ei

Vă rog evitaţi a-mi trimite mesaje pe forum ... verific adresa de email afiliată incredibil de rar ...

Semnat : un român care a început să se jeneze de ceva timp cu apartenenţa la un popor în continuă degenerare morală, intelectuală şi spirituală ...

#54 22 Oct 2009 00:05:05

adiroiban
Administrator
Site web

Nu-i bai, când ai timp... atâta tot că nu am văzut că ai modificat postul smile

Spor la treburi!

#55 22 Oct 2009 12:00:59

XeNNo
Membru
Locaţie: Navodari - Constanta
Înregistrat: 03 Oct 2009
Site web

Salut!
Exista vreo sansa sa aparem si noi aici ?

Eu as avea o posibilitate de print (cu reducere smile ) aici in Constanta dar.... autocolant la m2 , ink print, si taiate drept....
Mi-ar trebui model pentru a face un pret cu baietii de aici ... smile

Editat ultima oară de XeNNo (22 Oct 2009 12:15:26)

EN | RO |

#56 22 Oct 2009 13:03:02

adiroiban
Administrator
Site web

@XeNNO. Eu le-am tot scris celor de la system76 (încă de acum 2 ani) și mi-au spus să nu mai acceptă echipe noi. Am primit niște autocolante de la ei prin intermediul echipei din Ungaria.

Eu zic că putem face și noi niște autocolante în Iași. Mi se pare un preț bun, iar banii ăia îi putem aduna ușor.

#57 22 Oct 2009 19:56:59

xCs
Membru
Site web

Ar veni undeva în jurul sumei de 650ron pentru toate 150.000 de autocolante. Propun să facem o chetă de genul: dau contul unui card (nu-l folosesc decât la chestii de genul transfer de bani între cunoscuți aflați în alte localități) și apoi merg și vorbesc cu ei. Le trimit și prin poștâ dacă îmi trimit cei interesați plicuri în regimul de pe www.ubuntu.ro (plic ștamplita în interiorul unui alt plic).

Astfel până se strâng banii / plicruile îmi termin și eu treburile în plus de pe la muncă și mă pot ocupa și de autocolante.
Până la urmă care din cele două să fie ? :
      #1                               #2
http://img88.imageshack.us/img88/1821/ubcd.png  http://img403.imageshack.us/img403/1661/etiquetaubuntu4.th.png

Editat ultima oară de xCs (22 Oct 2009 19:57:33)

#58 22 Oct 2009 20:30:55

marianvasile
Administrator
Locaţie: Bucuresti
Înregistrat: 15 Jan 2008

eu aș rămâne pe #1
voi lua și eu de la tine, dacă iese treaba, dar, din păcate, nu prea am ce face cu mai mult de 100 buc. dar sunt dispus să contribui cu 50 ron

Tot ceea ce mâinile tale prind să săvârșească, fă cu hotărâre, pentru că în groapa în care te vei duce nu există nici faptă, nici punere la cale, nici știință și nici înțelepciune. (Ec. 9:10)

#59 22 Oct 2009 22:49:26

adiroiban
Administrator
Site web

xCs, să ne hotărâm la un model și să vezi care este prețul exact și vom da un anunț pentru chetă. Și eu aș sponsoriza cu 50 RON și cred că s-ar mai găsi lume smile

Neapărat să te asiguri că autocolante au o folie de protecție și rezistă la frecare. Cum spuneam, dacă le arăți un alt autocolant de pe laptop fie cu Ati, Centrine, AMD Power și Vista, cei de la tipografie ar trebui să știe dacă pot să nu să le facă.

Spor!

#60 23 Oct 2009 06:37:21

xCs
Membru
Site web

@marianvasile - oricum toți cei care vor sâ pună bani nu au ce să facă cu mai mult de 50-100 ... restul până la 1000 să zicem că vor fi ca o donație ... tot voi le veți primi prin poștă și le veți dona celor interesați ...
sau dacă doriți le putem da lui Adi să le distribuie de pe www.ubuntu.ro (dacă ies ok și e bun, mă ofer să îmi treci și mie datele acolo Adi pe site ... ca să îți mai ușurez din muncă ... asta în cazul în care ai un volum mare de scrisori) ...

@Adiroiban - am pe laptop un sticker cu AMD Turion (cam pătrat ca formă), dar o sa-l iau pe al prietenei că are un sticker cu Windows XP pe el și ca formă e cam ca acesta.
"să vezi care este prețul exact" ... dar mai sus când ai zis 150€ = 150.000 exemplare ... ziceai asta pentru că ai vorbit cu ei ? sau era o simplă presupunere ? (eu am pus 650ron ca și "schimb valutar" la ai tăi 150€)

Ok, deci dacă e modelul #1 - să facem cumva să vadă și ceilalți postul ăsta ... poate mai sunt interesați de așa ceva, dar nu au ajuns la el.
Adi când zici că e ok, pot furniza datele cardului (e un BRD) ... mâine dimineață o să îi caut plicul cu PIN-ul și apoi e ok.

#61 23 Oct 2009 09:08:53

marianvasile
Administrator
Înregistrat: 15 Jan 2008

rugăm și alți membri să se exprime în legătură cu modelul. și da, sunt de acord cu ideea lui xCs să meargă la Adi stickerele, dacă ies la calitate bună, pentru distribuție.

Tot ceea ce mâinile tale prind să săvârșească, fă cu hotărâre, pentru că în groapa în care te vei duce nu există nici faptă, nici punere la cale, nici știință și nici înțelepciune. (Ec. 9:10)

#62 23 Oct 2009 09:25:06

XeNNo
Membru
Locaţie: Navodari - Constanta
Înregistrat: 03 Oct 2009
Site web

Eu tin cu majoritatea... ma gandesc sa fie si o comanda minima pentru kiwi pe aceeasi matrita (daca se poate) dar stiker personalizat in romana smile

eh... dar mai pe viitor ...

Deocamdata cum decideti voi .... sunt de acord smile

EN | RO |

#63 23 Oct 2009 10:14:32

tzepu
GM
Locaţie: Bistrita
Înregistrat: 14 Feb 2008
Site web

e bun modelul nambar uan
in esenta de acord cu tot ce s-a spus mai sus
o sa voi contribui si eu cu ceva banuti, numa sa vedem cum facem cu modalitatea de plata, sa stie tot romanul ce si cum

Cât trăiește omu'nvață și când moare tăt prost moare.

#64 23 Oct 2009 23:14:10

geralddan
Master Chef
Locaţie: Sant Feliu de Guixols
Înregistrat: 27 Apr 2009

numarul 1.ce facem noi cei din strainatate?cum platim?cum primim?

Desteptii invata din greselile altora, prostii din ale lor.

#65 23 Oct 2009 23:23:41

vladi
Oaspete

Eu as opta pentru modelul nr 2.

Dar am o nedumerire: ne zbatem pentru abtibilduri.
Nu toata lumea isi dezlipeste abtibildurile cu care vine livrat laptopul?
Nu e cam aiurea?

#66 23 Oct 2009 23:51:37

adiroiban
Administrator
Site web

In orice caz, la dimensiunea de 22x15 mm cantitatea minima pentru tipar este 150.000 buc. Noi suntem tipografie, in consecinta nu producem 1-2 bucati. In anumite situatii se practica si printul de proba, care inseamna cam aceasta cantitate, la pretul de 100 EUR fara TVA. Pentru mai multe detalii nu ezitati sa ne contactati.

@xCs din mesaul tău în care scria 100EUR fără TVA am aproximat 150Euro cu tot cu tva și alte cheltuili ce mai pot apărea.

E bun stickerul cu XP :p

-----

Eu îmi dau jos stickerele cu Intel, Centrino și alte prostii , dar am întâlnit multă lume care le apreciază (mai ales pe alea cu Ubuntu) smile
În schimb eu pun autocolante pe capacul laptopului.

Se mai pun stickere pe desktop (carcasele turn) sau pe monitoare.

Eu sunt pentru variant #1

----
Când știm exact cum facem cu bani, vom pune un anunț pe forum sau pe site.

#67 09 Nov 2009 21:28:16

alinrosu_83
Membru
Locaţie: Slatina
Înregistrat: 10 Sep 2009

si eu vreau sticker. sincer, tot varianta 1 imi place

dar ce s-a intamplat, s-a renuntat la idee???

#68 10 Nov 2009 10:35:27

xCs
Membru
Site web

alinrosu_83 a scris:

dar ce s-a intamplat, s-a renuntat la idee???

Nu, nu s-a renunţat la idee, dar presupun că toţi aşteaptă să mă duc eu la cei de la stickere ... dar nu am avut timp nici de mine în ultima vreme d'apăi să mai ajung până la ei ...

Îmi cer scuze ... promit să mă mobilizez cât de repede posibil (dacă timpul îmi va permite).

Adi ... până la urmâ facem cum am zis ... cu contul de card să strâng banii ... dar mai întâi să mă duc să văd exact ce preţ au pentru ele, nu? ... Când ajung la ei te sun să îţi zic ce şi cum ... şi apoi postăm aici cum facem ?

#69 12 Nov 2009 02:02:50

adiroiban
Administrator
Site web

Prima dată ar trebui să mergi să le arăți un sticker cu Intel sau XP, să știe exact ce vrem să facem iar apoi să ne spună care este tirajul minim și cât trebuie să plătim.

Este foarte important să știm exact cât costă.

Dacă nu e foarte scump, există șansă se primim o sponsorizare și am rezolvat problema banilor smile

Spor!

#70 07 Dec 2009 22:28:53

lex244
Membru
Înregistrat: 13 Jul 2009
Site web

a murit faza cu stick-urile?

The Ubuntu Counter Project - user number # 28684

#71 20 Feb 2011 23:24:23

xanthux
Membru
Locaţie: Tokyo
Înregistrat: 07 Feb 2008

Cred ca o sa ma duc in mall unde printeaza pe haine si le zic sa printeze pe o folie de aluminiu
Stiu ca nu s-a mai scris de foarte mult timp la acest subiect

#72 21 Feb 2011 15:17:14

geosoft1
Membru
Locaţie: Râmnicu Vâlcea
Înregistrat: 21 Sep 2009

i-am intrebat mai deunazi pe cei care mi-ai facut stickerele de aici daca imprima si pe aluminiu. au zis ca in principiu s-ar putea dar ar fi vreo 100 euro matrita. apoi la comanda 2-300 bucati minim. discutia a fost principiala dar am ajuns la concluzia ca e cam scumpa imprimarea pe aluminiu. asa ca eu personal am ramas tot la varianta cu autocolant unde iesi cam la 15bani/sticker.

Editat ultima oară de geosoft1 (21 Feb 2011 15:28:00)

Daca raspunsul nu te multumeste, probabil nu ai pus intrebarea potrivita.
Registered linux user #542751

#73 21 Feb 2011 20:06:26

con17man
Membru
Înregistrat: 24 May 2010

stick-ere vechi de 2-3 luni             sticker vechi de aprox. 5 luni
http://s4.postimage.org/1aa29kzqc/HPIM9284.jpg      http://s4.postimage.org/1abfvpejo/HPIM9289.jpg

altele:
http://s1.postimage.org/2lqhxokck/HPIM9290.jpg       http://s1.postimage.org/2lqmwaltw/HPIM9291.jpg

Editat ultima oară de con17man (21 Feb 2011 20:07:19)

daca nu poti invata din greseli, atunci nu le mai face...
You are registered Linux user number 516706

#74 22 Feb 2011 20:20:34

nasul
Membru
Înregistrat: 22 Jul 2010

@con17man Arata bine, dar daca erau portocalii parca erau mai in spiritul Ubuntu.

#75 22 Feb 2011 20:30:29

obivankenobi
Membru
Locaţie: Sulina
Înregistrat: 13 Sep 2007

nasul a scris:

@con17man Arata bine, dar daca erau portocalii parca erau mai in spiritul Ubuntu.

Si daca in loc de pinguin scria PDL? smile

Sunt foarte bune si arata bine asa. Daca vrei sa fie in spiritul Ubuntu ar trebui sa aibe culoarea desktop-ului la prima bootare, adica mov (lila)!

Editat ultima oară de obivankenobi (22 Feb 2011 20:31:02)

Nu fura! Guvernul uraste concurenta!

Feed

Antet forum