Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 24 Nov 2009 10:59:30

bsd
Membru
Înregistrat: 17 Jun 2009

Linux la TV

Nu prea am vazut sa se discute despre linux la tv, insa in emisiunea IT&C de pe canalul Money Channel din data de 21-11-2009 a fost si o rubrica  [ mai pe la sfarsitul emisiuni ] in care sa vorbit si promovat ubuntu, si mai ales sa amintit si de ubuntu.ro.
Daca vreti puteti urmari inregistrarea emisiuni aici http://webtv.money.ro/emisiuni/it-si-c- … oPlay=true

#2 24 Nov 2009 13:32:56

Claudiu.
Membru
Locaţie: Timisoara
Înregistrat: 08 Apr 2009
Site web

Re: Linux la TV

...am vazut emisiunea, pacat ca nu sunt prea multe emisiuni in romania care sa promoveze utilizarea linuxului....si chiar daca ar fi din pacate nu cred ca ar avea un impact prea mare....noi romanii suntem prea conservatori in toate

#3 24 Nov 2009 18:35:04

stanca
Membru
Locaţie: Bucuresti
Înregistrat: 03 May 2009
Site web

Pana acum de linux n-am vazut decat in revista Chip din cand in cand(si mai ales de Ubuntu),in schimb la baietii nostri de la Softpedia.com zilnic,dar asta nu se pune ca e numai online.Este un roman si la Distrowatch.com.

#4 24 Nov 2009 19:40:56

Alexandru.Cucu
Administrator
Locaţie: -21.8021247, -154.6975949
Înregistrat: 17 Jun 2008
Site web

#5 24 Nov 2009 20:59:52

vladi
Oaspete

Emisiunea o mai gasiti si aici (format theora) - http://videobin.org/v/q/qs.ogg

#6 24 Jan 2010 14:46:01

daniyl
Membru
Înregistrat: 06 Dec 2009

da ar fi un lucru bun daca s--ar promova ubuntu linux in media ar fi mult mai multi utilizatori de windows care ar migra la ubuntu .asa am patit si eu .ubuntu este un sistem de operare mult mai incitant ca windows

#7 29 Jul 2011 23:38:50

Kovaci iulian
Oaspete

prea putin se discuta pe tv despre linux , am incercat si eu sa promovez , am scris celor de la pro tv un ditamai mailul , in care povesteam despre spiritul linux despre numarul de utilizatori , despre licenta free , despre faptul ca nu se pot infecta asa usor ca windowsul , despre faptul ca puterile estice incep sa foloseasca acest sistem de operare pt a iesi de sub influenta si spionajul Microsoft, am mai vorbit si despre filmele astea noi care au aparut si apar Stapinul inelelor , Avatar care au fost realizate Weta digital cu ajutorul Ubuntu si cum incet incet Firmwerele unur anumite produse electrocasnice contin cod linux si asa mai departe , dar vad ca nu a apare mai nimic , mai frate parca toti ar fi cu creierele spalate de cei de la microsoft , parca toti sunt ca niste zombi de aia care nu gindesc ,  si pe aici http://forum.apiardeal.ro/index.php?topic=4011.30 am mai scris despre asta , am avut o intilnire si cu unul din administratori forumului i-am inminat 2 cd-uri ubuntu ( unu 10.04 si 10.10 ) de alea luate prin programul shipit (le-am luat gratis ca sa le dau tot gratis si am facut asta cu aproape majoritatea cd-urilor si le-am dat cu cap unor persoane interesate care sunt sigur ca nu le vor arunca a doua zi) .

Editat ultima oară de Kovaci iulian (29 Jul 2011 23:41:17)

#8 13 May 2013 22:03:22

YO4RLP
Membru
Locaţie: Galati
Înregistrat: 29 Nov 2006

Nu-i la TV, dar cred că ar trebui băgat în seamă...

NASA: Linux este mai bun pentru Staţia Spaţială Internaţională decât Windows

„Noi am avut de ales între dezonoare și război. Am ales dezonoarea și am avut parte de război.” - Sir Winston Churchill

Feed

Antet forum