Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#101 20 Mar 2010 19:47:16

.deb
Membru
Locaţie: Cluj Napoca
Înregistrat: 26 Sep 2008

Re: Ubuntu la caseriile rds

Multi dinte cei care lucreaza la suport tehnic nu au auzit de linux, sau daca au auzit stiu doar mituri(linux doar pentru servere etc). Nu contest faptul ca au fost angajati astfel de oameni dar ma enerveaza incompetenta lor, cand sunam pentru ca imi pica netul, primeam si eu clasicul "noi nu putem oferi suport decat pentru windows" si ii explicam frumos ca mergea netul si a picat brusc, la inceput refuza sa verifice si spunea sa incerc pe un sistem windows cu toate ca ii explicam in toate felurile posibile ca mergea inainte si efectiv a picat, singurul mod in care reuseam sa rezolv ceva era sa inchid si sa mai sun odata in speranta ca dau de cineva mai competent.

In a world without walls or fances, who needs Windows and Gates

#102 20 Mar 2010 20:25:24

dixy
Membru
Înregistrat: 11 Apr 2006

Nu văd de ce RDS ar trebui să ofere suport pentru Linux. De fapt nici pentru Windows nu văd de ce ar trebui să ofere suport. Dacă ai probleme cu netul, suni la relații cu clienții și cei de acolo pot verifica dacă netul nu merge din cauza ta sau din cauza lor. Dacă nu merge din cauza lor, de obicei remediază problema destul de rapid. Dacă nu merge din cauza ta, nu e nimeni de vină că tu nu ești în stare să-ți configurezi conexiunea pe nu știu ce sistem de operare mai mult sau mai puțin exotic.

#103 20 Mar 2010 20:46:42

Riddick
Moderator
Locaţie: Baia Mare
Înregistrat: 11 Nov 2007
Site web

Subscriu.
RDS trebuie sa asigure calitatea semnalului la capat de fir,nu asistenta tehnica pentru sisteme de operare.
Tocmai pentru ca fiecare suntem liberi sa folosim orice SO dorim, fiecare cu bug-urile sale, e ilar sa ceri unei companii sa iti vina tie acasa sa-ti faca calculatorul, pentru ca tu esti in plop si plopu-n aer!

Nintendo Network ID: Bodolay

#104 27 May 2011 10:21:14

marcelbanu
Membru
Locaţie: Deva
Înregistrat: 20 Sep 2009
Site web

Iacătă s-a făcut anu' de la ultima postare și nu mă pot abține
să nu pun aici o poză: RDS folosește Linux ca sistem de operare
sau e doar o impresie a mea ?

http://i.imgur.com/lj3VBs.png

Scurtă prezentare aplicații Ubuntu Lucid Lynx (10.04)
Ubuntu Lucid Lynx
Utilizator linux: 508056

#105 27 May 2011 13:27:47

Virgil
Membru
Locaţie: Satu Mare
Înregistrat: 29 Nov 2009
Site web

Da,folosește Ubuntu mai exact.

Feed

Antet forum