Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 11 Jun 2010 15:41:50

zam77
Membru
Locaţie: iasi
Înregistrat: 09 Nov 2008

Ubuntu Manual

Am cautat pe net documentatie despre Ubuntu si am dat peste acest manual ,eu nu prea stiu engleza si tare m-as bucura daca l-as gasi si in limba romana .Exista asa ceva si in romana sau ma apuc sa invat engleza?

You may be a victim of software counterfeiting. This copy of Ubuntu is not genuine .

#2 11 Jun 2010 15:52:06

marianvasile
Administrator
Locaţie: Bucuresti
Înregistrat: 15 Jan 2008

Re: Ubuntu Manual

încă nu există în română. membrii echipei de localizare (traducere) ubuntu pentru România nu sunt foarte mulți, iar fiecare contribuie când are timp. proiectele sunt multe, înțelegem că și acesta suscită interes, însă vom vedea când îi vine rândul.

Tot ceea ce mâinile tale prind să săvârșească, fă cu hotărâre, pentru că în groapa în care te vei duce nu există nici faptă, nici punere la cale, nici știință și nici înțelepciune. (Ec. 9:10)

#3 11 Jun 2010 17:05:10

adiroiban
Administrator
Locaţie: Sighișoara
Înregistrat: 22 Mar 2007
Site web

De asemenea, manalul respectiv este în lucru și nu prea are rost să îl traducem acum pentru că în curând se va schimba formatul și va fi nevoie de multă muncă pentru a schimba și traducerea la noul format.

Deocamdată avem asta: http://www.ubuntu.ro/documentatie/comun … buntu-9.10

#4 11 Jun 2010 17:37:42

zam77
Membru
Locaţie: iasi
Înregistrat: 09 Nov 2008

Documentatia de pe ubuntu.ro am citit-o (si o consider suficienta) dar as fi vrut sa citesc si acel acel manual pentru 10.04.Oricum sunt convins ca va aparea si in romana.Multumesc.

You may be a victim of software counterfeiting. This copy of Ubuntu is not genuine .

Feed

Antet forum