Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 22 Nov 2011 01:01:17

cristian.grigoras
Membru nou
Înregistrat: 22 Nov 2011

Probleme cu wireless-ul

Salut! sunt destul de nou in ceea ce inesamna linux si am intampinat o problema la care nu am gasit raspunsul pe 'google'.
Am avut instalat ubuntu 11.04 si wireless-ul mergea bine pe el, azi am instalat versiunea 11.10 si din cand in cand mi se deconecteaza wireless-ul, am avut problema asta si pe alta distributie dar nu mai stiu exact care. Ce as putea sa fac ca sa rezolv asta. Ma conectez la router-ul meu de acasa deci traficul nu este o problema.

#2 22 Nov 2011 16:20:43

wladypauly
Membru
Locaţie: Pascani
Înregistrat: 14 Jun 2011
Site web

Re: Probleme cu wireless-ul

Ai facut configurarile corect la retea? SSID, criptare, etc.? La mine dupa upgrade au fost probleme si am refacut setarile la wireless.

Răspunsul va fi pe măsura întrebării!
I am curious. Since I'm not a cat, that's not dangerous. House M.D.
(Adică ceva de genul „Curioșii mor repede, dar nu mor proști”)

#3 25 Nov 2011 23:37:47

cristi-marineru
Membru
Înregistrat: 27 Nov 2008

tinel cu toate updateurile la zi poate se rezolva , am avut si eu aceiasi problema , e un bug in network manager , la mine sa comportat asa pana iam dat un format si am bagat 11.10 smile)

Linux doesn't need no viruses. The users **** up the system by themselves.

#4 26 Nov 2011 13:26:33

johny
Membru
Înregistrat: 12 Aug 2011

si eu am aceiasi problema cu wireless-ul pe laptop la ubuntu 11.10 dar big_bum am vrut sa incerc varianta ta de a instala network manager 0.9.2 dar nu il am in synaptic package manager

#5 26 Nov 2011 13:32:49

marianvasile
Administrator
Locaţie: Bucuresti
Înregistrat: 15 Jan 2008

Vezi dacă acest ppa are nm-ul pe care îl dorești, în funcție de versiunea ta de Ubuntu.

Tot ceea ce mâinile tale prind să săvârșească, fă cu hotărâre, pentru că în groapa în care te vei duce nu există nici faptă, nici punere la cale, nici știință și nici înțelepciune. (Ec. 9:10)

Feed

Antet forum