Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 06 Jun 2011 19:09:30

g67silviu
Membru nou
Înregistrat: 03 Jun 2011

Braila LUG

Buna ,
Am vazut ca sunt mai multi braileni pe forum si mi s-a parut normal sa -i cunosc ..Sunt un foarte proaspat utilizator de 10.04 LTSar sa se
si incerc sa rezist instalarii de windows pe laptop-ul proaspat cumparat ...Deocamdata am invatat din posturile celor patiti ...si n-am
"produs" nimic nou ...Mi-a placut filosofia conceptului open source ,lipsa virusilor dar mai ales faptul ca exista o comunitate de oameni care
fac ceva pentru ei si pentru altii si vor sa lase ceva in urma lor. Deci , bine v-am gasit , sper sa va fiu de folos cu ceva!

#2 06 Jun 2011 19:42:19

Ăla mic
Moderator
Locaţie: Constanța
Înregistrat: 10 Feb 2010

Re: Braila LUG

Bine ai venit pe forum !

Pe măsură ce te vei deprinde cu noul tău mod de viață informatică și în măsura timpului disponibil poți ajuta și tu pe alții , fără îndoială.
Orice ajutor este binevenit pentru că, aici, totul este pe bază de voluntariat.

Aruncă un ochi și aici, poate vă apropiați si mai mult.

Succes !

.

[REZOLVAT] ? => DONEAZĂ !   GRUB2   E1-571    Ce este un forum?   Anti-troll   Ubuntu = umanitate către ceilalți

#3 07 Jun 2011 22:17:56

razvan braila
Membru
Înregistrat: 25 Apr 2011

salut g67silviu tot din braila sunt si tot utilizator ubuntu 10.10 si sunt foarte incantat sa aflu ca si in braila mai sunt baieti inteligenti si au reusit sa treaca de bariera dintre software si folosirea ubuntu care este sigur si usor de utilizat numele meu iesteRazvan si am 32 ani iti doresc folosire placuta.

#4 12 Jun 2011 08:53:40

TheParkour
Membru nou
Locaţie: Romania
Înregistrat: 12 Jun 2011
Site web

Buna ziua
Sunt un utilizator nou al acestui sistem de operare si de cand l-am instalat imi place foarte mult. Mai ales interfata foarte placuta la vedere.
Ma bucur sa vadca mai sunt si alti Braileni care folosesc Ubuntu....
Un mesaj pentru echipa Ubuntu: Faceti o treaba foarte buna, continuati tot asa!

Incercați un Sistem de Operare Gratuit si Foarte Ușor de Folosit: Ubuntu!

#5 12 Jun 2011 18:38:36

razvan braila
Membru

va salut pe cei din braila si va urez o utilizare placuta a cea ce se numeste ubuntu sau linux si va doresc un sincer bun venit si sunt incantat sa vad ca si cei din braila incep a intelege ce ieste acela un sistem de operare liber si usor de utilizat si ieu sunt din braila si as dori sa imi spuneti si pe unde stati zona ca poate ne vom intalni multa sanatate
si pentru cei din braila si galati aveti si un sait cu tot ce va trebuie facut de o minte mai luminata si respectiv vecini de oras un link foarte folositor  http://ubuntu-galati.ucoz.com/index/pro … alati/0-17

Editat ultima oară de Ăla micu' (12 Jun 2011 21:37:44)

#6 27 Jun 2011 21:30:29

razvan braila
Membru

va salut inca odata si sper sa ne cunoastem mai bine si sa impartasim cunostintele noastre la o cafea in oras astept raspunsurile voastre

#7 20 Feb 2013 15:04:58

scarlett80
Membru nou
Înregistrat: 20 Feb 2013

saaalut. sunt din braila si vreau sa scap de virusul "windows" o.s.nu stiu cat voi rezista dar vreau sa incerc cat mai mult pana ma voi obisnui.

#8 20 Feb 2013 22:06:54

dadix
Membru
Înregistrat: 17 Jan 2012

bun venit, vecine smile

Sistem de operare : GNU
Kernel: GNU Linux-Libre
Distributie: Trisquel

Feed

Antet forum