Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 02 Jun 2013 15:18:38

zeyknw
Banned

[REZOLVAT] Videochat pe linux?

Salut! Nu merge webcam-ul pe site-uri de videochat,ma puteti ajuta? Se poate face videochat de pe linux? Am linux mint ca sistem de operare!

Editat ultima oară de Ăla micu' (02 Jun 2013 20:59:18)

#2 02 Jun 2013 15:28:05

iulian X
Membru
Înregistrat: 02 Feb 2012

Re: [REZOLVAT] Videochat pe linux?

Se poate face videochat si pe linux, merge skype-ul, google talk, google hangouts si altele .

#3 02 Jun 2013 15:36:48

zeyknw
Banned

iulian X a scris:

Se poate face videochat si pe linux, merge skype-ul, google talk, google hangouts si altele .

Ok pe acestea enumerate de tine merge ok,dar pe site-uri de videochat nu reusesc! Ex: [ȘTERS]...

Editat ultima oară de Alexandru.Cucu (02 Jun 2013 16:00:22)

#4 02 Jun 2013 15:42:09

Alexandru.Cucu
Administrator
Locaţie: -21.8021247, -154.6975949
Înregistrat: 17 Jun 2008
Site web

Daca te intereseaza o solutie pe web ce foloseste Flash... e mai complicat.
Flash-ul „vede” doar camerele compatibile V4L2, dar la mine cel puțin nu pot oferi acces la cameră. Nu mă lasă să dau click pe „Allow”, e un bug in Flash.

http://i.imgur.com/fBglDv7.png

Daca e vorba de Flash, cu ce browser incerci? Probabil in Chrome (nu Chromium) sunt ceva sanse sa functioneze, Google are propria versiune de Flash.

#5 02 Jun 2013 15:54:28

geosoft1
Membru
Locaţie: Râmnicu Vâlcea
Înregistrat: 21 Sep 2009

dar pe site-uri de videochat nu reusesc! Ex: [ȘTERS]...

totusi, nu cred ca e problema noastra ca nu poti intra tu pe siteuri pentru adulti...

Editat ultima oară de Alexandru.Cucu (02 Jun 2013 15:59:57)

Daca raspunsul nu te multumeste, probabil nu ai pus intrebarea potrivita.
Registered linux user #542751

#6 02 Jun 2013 15:55:53

zeyknw
Banned

Ms de sugestie,eu folosesc FIrefox...acum am sa instalez Chrome si incerc apoi revin cu detalii!

#7 02 Jun 2013 16:01:03

Alexandru.Cucu
Administrator
Locaţie: -21.8021247, -154.6975949
Înregistrat: 17 Jun 2008
Site web

Am șters numele site-urilor pentru adulți, mai sunt și copii pe aici.

#8 02 Jun 2013 16:07:44

zeyknw
Banned

Alexandru.Cucu a scris:

Am șters numele site-urilor pentru adulți, mai sunt și copii pe aici.

Ok,imi cer scuze ca le-am postat desi nu aveam intentia,doar ca am vrut sa ma fac mai bine inteles!
REZOLVAT! Iti multumesc mult! Pe Chrome merge super ok,ceea ce ma interesa! Stima!

Editat ultima oară de zeyknw (02 Jun 2013 16:11:05)

#9 02 Jun 2013 17:06:20

Ăla mic
Moderator
Locaţie: Constanța
Înregistrat: 10 Feb 2010

@zeyknw
Consider că încă nu ești în măsură să faci recomandări unor membri cu vechime și contribuție mai mari decât ale tale pe acest forum în ceea ce privește oportunitatea exprimării părerilor.
Mă refer la mesajul, șters ulterior, în care te adresai lui @geosoft1

Te rog să te concentrezi la finalizarea subiectelor pe care le deschizi marcându-le cu [REZOLVAT] (evident la cele care ajutorul primit a dus la găsirea soluției căutate, ca acesta de exemplu)
.

Editat ultima oară de Ăla micu' (02 Jun 2013 17:10:45)

#10 02 Jun 2013 20:43:43

zeyknw
Banned

Ăla micu' a scris:

@zeyknw
Consider că încă nu ești în măsură să faci recomandări unor membri cu vechime și contribuție mai mari decât ale tale pe acest forum în ceea ce privește oportunitatea exprimării părerilor.
Mă refer la mesajul, șters ulterior, în care te adresai lui @geosoft1

Te rog să te concentrezi la finalizarea subiectelor pe care le deschizi marcându-le cu [REZOLVAT] (evident la cele care ajutorul primit a dus la găsirea soluției căutate, ca acesta de exemplu)
.

Da? Dar la ce am eu drept aici? La ce vrei tu sau el? Intrebarea mea era alta decat raspunsul pe care l-am primit eu! Decat sa incep sa reiau aceleasi subiecte de scandal,mai bine ma retrag de pe acest forum care ,,cei cu vechime și contribuție mai mari '' au drept sa exprime ce vor chiar si porcarii.
Mi-ai face o deosebita placere sa imi stergi profilul de aici! Ca oricum aici se lasa mesajele pe care vor moderatorii si administratorul,ceilalti...nu au drept! In Romania...ca niciunde!

Editat ultima oară de zeyknw (02 Jun 2013 20:56:58)

#11 02 Jun 2013 20:58:29

Ăla mic
Moderator

Mesajul tău de mai sus excede tema subiectului.
Te rog să deschizi alt subiect la "Cafenea" și, probabil, vei primi acolo răspuns nedumeririlor tale.

Acest subiect este REZOLVAT și închis.
______________________________________________________________________________________________________

zeyknw a scris:

...Mi-ai face o deosebita placere sa imi stergi profilul de aici! Ca oricum aici se lasa mesajele pe care vor moderatorii si administratorul,ceilalti...nu au drept! In Romania...ca niciunde!

Dacă asta este dorința, decizia ("plăcerea") ta, te rog s-o confirmi (întrucât acțiunea este ireversibilă) în termen de 24 de ore prin opțiunea "Raportează"  și vom proceda în consecință.
.

Editat ultima oară de Ăla micu' (02 Jun 2013 21:04:41)

#12 03 Jun 2013 07:17:11

Ăla mic
Moderator

Ăla micu' a scris:

....Dacă-i mai mult decât ștergerea subiectului .... rămâne de văzut pe viitor. Omu' cât trăiește-nvață ... că "tonul face muzica"......

Răspunsul la această "dilemă" (cea cu "dacă") a venit în numai o săptămână.
Bariera de comunicare dintre @zeyknw și majoritatea celor cu care a interacționat s-a dovedit mai înaltă (mare) decât mă așteptam.
Îmi cer scuze comunității Ubuntu România pt. eroarea de apreciere  și îmi asum eșecul acțiunii de mai sus.
__________________________________________________________________________________________________________
Membrului @zeyknw i-a fost restricționat definitiv dreptul de a accesa forumul și contul îi va fi șters așa cum a cerut și reconfirmat printrun mesaj privat garnisit cu "felicitări" la adresa comunității în general.
.

Editat ultima oară de Ăla micu' (03 Jun 2013 07:21:22)

Feed

Antet forum