Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 04 Jun 2017 20:58:30

Mirescu
Membru nou
Înregistrat: 04 Jun 2017

Problem sudo apt-get update[Rezolvat]

Buna ziua!Am si eu urmatoarea problema, cand dau comanda sudo apt-get update imi arata la final urmatoarele randuri:
"W: The repository 'http://ppa.launchpad.net/yorba/ppa/ubuntu xenial Release' does not have a Release file.
N: Data from such a repository can't be authenticated and is therefore potentially dangerous to use.
N: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
E: Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/yorba/ppa/ubun … ce/Sources  404  Not Found
E: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead."

Nu cred ca este bine sa imi apara cu failed.Am cautat pe net si tot ce am gasit au fost variante de debifat si bifat la Software &Updates/Other Sources..am incercat mai multe si nu merge.
Si mai am inca o problema, o sa o pun aici pentru ca nu stiu daca are legatura cu problema de mai sus sau nu.
Cand intru in Ubuntu Software si dau la Updates imi apare cam am un update de facut: OS Update , dar daca dau install la acel update la 3 sferturi ramane asa si nu se instaleaza..ma gandesc ca e tot ceva de configurare din moment ce este update la sistemul de operare.
Multumsc pentru timpul acordat in citirea acestui subiect si va rog daca stiti solutia sa ma ajutati!
Folosesc Ubuntu 16.04 LTS

Editat ultima oară de Mirescu (05 Jun 2017 20:50:13)

#2 05 Jun 2017 00:58:17

xxvirusxx
Membru
Locaţie: Focșani
Înregistrat: 07 Sep 2013

Re: Problem sudo apt-get update[Rezolvat]

Acel PPA exista doar pt 15.04. Ori il debifezi, ori il stergi.

#3 05 Jun 2017 20:49:40

Mirescu
Membru nou
Înregistrat: 04 Jun 2017

Re: Problem sudo apt-get update[Rezolvat]

Multumesc pentru ajutor!

Feed

Antet forum