Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 24 Nov 2018 01:51:39

electronist
Membru
Locaţie: Bucuresti
Înregistrat: 27 Aug 2013

Doresc ca boxa BLUETOOTH sa fie principala adica default

Am o boxa BLUETOOTH dar trebuie sa fac multa manopera de fiecare data cand aprind laptop-ul 
cate o data trebuie sa o aleg din lista de device-uri pe BLUETOOTH
Hai sa zicem ca sa imperechat singura
Problema mea este ca niciodata nu scoate muzica direct prin acea boxa ci la inceput laptop-ul scoate muzica prin boxele lui interne care sunt defecte
si apoi eu trebuie sa merg la placa de sunet si sa aleg ca as vrea ca sunetul sa iasa prin boxa care deja era conectata
cum pot sa fac sa ramana salvata acesta setare ca sa nu trebuiasca sa mai fac acesta manopera de fiecare data cand aprind laptop-ul
eu as vrea sa se auda apsolut toate sunetele prin acesta boxa BLUETOOTH
CRED CA ACESTA EXPLICATIE AR AJUTA MULTOR OAMENI CARE AU BOXE BLUETOOTH
Multumesc mult !
https://4.bp.blogspot.com/-ltD_IK3NzSk/W_i789MTNiI/AAAAAAAAQlw/gupV1_kZnR8RWPL3OV-ihXHfXIjDzcZggCLcBGAs/s1600/Screenshot%2Bfrom%2B2018-11-24%2B01-41-24.png

O alta problema fantoma din 12 minute in 20 minute se deconecteaza singur Bluetooth-ul de la boxa sta 1 seccunda maxim 3 deconectat nu fac apsolut nimic si se conecteaza singur la loc dar de data acesta nu trebuie sa mai fac manopera despre care povesteam mai sus ci canta muzica in continuare ca si cand nimic nu sar fi intamplat. lucrul acesta nu ma deranjeaza prea tare.
distata dintre laptop si boxa este de 70 centrimetri pe aceiasi masa de lemn. nu am alte dispozitive bloototh aprinse pe raza de 30 metri. stau la casa asa ca nici vecinii. a era sa uit ca sa nu va chinuiti sa imi spuneti ca nu are destul de mult amperaj boxa detine si acumulatorul ei intern plus ca am incercat sa o alimentez si tot timpul dintr-o sursa de foarte buna calitate cu 5v 3Amperi reali.

Editat ultima oară de electronist (24 Nov 2018 02:13:10)

Feed

Antet forum