Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 12 Aug 2006 21:33:57

sandu
Membru
Înregistrat: 14 Feb 2006

propunere de dezbatere a problemelor

Am remarcat de ceva timp ca pe forum apar probleme propuse pentru rezolvare la care nu apar dezbateri dar, apare o redactare finala a autorului prin care precizeaza ca "...am rezolvat problema ...", fara a se da nici o explicatie. Pe forum sunt propuse foarte multe probleme serioase care nu intereseaza numai pe initiator ci si pe multi altii care nu-si manifesta prezenta pe forum sau la dezbaterea acelui subiect(nu au nici o rezolvare!). Nu vreau sa dau exemple dar, au inceput sa se inmulteasca subiectele de discutie care nu au nici o dezbatere(probabil nimeni nu avea rezolvarea) si care primesc de la autor un raspuns de genul "...am rezolvat". Eu realizez ca nu are nimeni obligatia de a-si expune solutia prin care a gasit rezolvare dar, gandesc ca odata ce a expus-o pe forum solicita rezolvare de la cineva. Daca acest 'cineva' nu a aparut, eu cred ca este moral sa-ti expui modalitatea prin care ai reusit sa rezolvi. Eu asa vad adevaratul ajutor care poate fi dat celor ce viziteaza forumul. Va rog sa analizati.
sandu

Feed

Antet forum