Anunţ

Caută printre mesajele de pe forum înainte de a scrie unul nou!
Formulează corect întrebarea sau problema pe care o ai.
Respectă regulile forumului și Codul de Conduită!

#1 05 Feb 2010 22:05:09

marianvasile
Administrator
Locaţie: Bucuresti
Înregistrat: 15 Jan 2008

Eroare traducere - Personaliare

Vă rugăm să folosiți acest topic pentru a semnala echipei de traducători Ubuntu România traducerile care conțin erori, pentru a fi corectate.
Includeți atât greșeala propriu-zisă, cât și aplicația în care apare.
Vă mulțumim pentru ajutorul acordat pentru îmbunătățirea localizării acestui sistem de operare.

Tot ceea ce mâinile tale prind să săvârșească, fă cu hotărâre, pentru că în groapa în care te vei duce nu există nici faptă, nici punere la cale, nici știință și nici înțelepciune. (Ec. 9:10)

#2 14 Feb 2010 09:53:07

marianvasile
Administrator
Locaţie: Bucuresti
Înregistrat: 15 Jan 2008

Re: Eroare traducere - Personaliare

deoarece acum lucrez la cursul Ubuntu Desktop, nu mă pot ocupa de erorile pe care le întâlnesc la traducerile de sistem. așa că uite prima eroare:

ubuntu 9.10
Sistem -> Preferințe -> Aspect -> categoria Teme -> efectuați clic pe butonul Personalizează.
fereastra care se deschide este intitulată Personaliare în loc de Personalizare.
după corectare, rog postați ca rezolvat.

Tot ceea ce mâinile tale prind să săvârșească, fă cu hotărâre, pentru că în groapa în care te vei duce nu există nici faptă, nici punere la cale, nici știință și nici înțelepciune. (Ec. 9:10)

#3 15 Feb 2010 12:38:10

adiroiban
Administrator
Locaţie: Sighișoara
Înregistrat: 22 Mar 2007
Site web

Re: Eroare traducere - Personaliare

A deschis și Andrei Brănescu o discuție asemănătoare: http://forum.ubuntu.ro/viewtopic.php?id=5381

Având în vedere că tu ai drepturi „de scriere” în traduceri, poți corecta direct greșelile. Nu cred că are rost să le mai semnalezi aici smile

Am corectat: https://translations.edge.launchpad.net … p;start=10

Applet e „miniaplicație” ... nu are rost, și nici nu este corect să punem cratimă

Feed

Antet forum